BOROVĚNKA A JEJÍ PROGRAM

Letošní horácké kolo 29. celostátní přehlídky dětských folklorních souborů v Jihlavě se uskutečnilo  22. března. Borověnka zde soutěžila s pásmy Tu mě bolí, tu mě píchá (pásmo mladších dětí) a Senoseč (starší). Pásmo Senoseč se porotě líbilo natolik, že už počtvrté v řadě postupujeme do celostátního kola, které se uskuteční v červnu.

Jak jsme již informovali, 5. dubna vyjeli zástupci Borověnky do Pacova, kde se uskutečnilo horácké kolo soutěže Zpěváček. V hlavní kategorii zvítězila Anežka Křenková a 3. místo získal Michal Kubík - oba členové Borověnky postupují do českého národního kola soutěže, které se uskuteční v Telči.

Již tradičně se po soutěži Zpěváček koná v Třebíči Koncert zpěváčků. Představují se zde ti nejlepší, kteří si zde vyzkouší zpěv na mikrofon i zpěv s doprovodnou muzikou. Borověnka byla letos pozvána, aby zde vystoupila v rámci programu se svými pásmy. Přestože jsme byli velmi oslabeni (téměř všichni starší členové se účastnili soustředění a nahrávání orchestru ZUŠ v TON Studiu Rajchman v Dolních Bojanovicích), předvedly děti podařené vystoupení a dokázaly, že nejen ti starší všechno zvládnou.

Jihlava se stala častým místem našich vystoupení - kromě krajského kola přehlídky jsme zde vystoupili také na velikonočním jarmarku a především na Zaplétání Máje. Tento festival je vždy krásnou oslavou horáckého folklóru. V posledních letech zde kromě tradičního zaplétání máje a samostatných programů jednotlivých souborů může divák shlédnout i komponovaný pořad, v němž společně účinkují různé horácké soubory. Na účinkování v těchto programech se vždy moc těšíme.

A ještě jedna akce v Jihlavě nás čeká - finálové kolo Celostátní přehlídky dětských souborů. Tak držte Borověnce palce.

Za DFS Borověnka, Bohumila Blechová.

Zpět